KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16066127
nr 1606 6127
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Fiskargubbe. Signerad. Olja på duk, 67x47 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 mars 2024
kl 18:05:17
14/3 21:18:13